Ve středu historie průmyslu

Ve středu historie průmyslu

Vytvořit rezervaci

Jiné místo vrácení
Zkontrolovat nebo upravit rezervaci

Autopůjčovna Ostrava

Vítejte v Ostravě!

Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou a svým celkovým počtem obyvatel třetím největším městem České republiky. Má strategickou polohu - nachází se 10 kilometrů jižně od státní hranice s Polskem a 50 kilometrů západně od hranice se Slovenskem. Od hlavního města Prahy je vzdálena 360 km, 170 km od Brna, 90 km od polských Katovic, 310 km od Vídně. Městem protékají řeky Odra, Ostravice, Opava a Lučina.

Ostrava je klíčovým komunikačním a dopravním uzlem severní Moravy a Slezska. Městem prochází dálnice D1 a páteřní železniční tratě. Městskou hromadnou dopravu zajišťuje hustá síť autobusových, trolejbusových a tramvajových linek. Mezinárodní letiště Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově, od centra Ostravy vzdálené 25 km, s městem spojuje vlak.

 

Město leží v údolí mezi Beskydy a Jeseníky, v tzv. Moravské bráně. Značnou část jeho území pokrývají lesy, parky a další zeleň. Je zde přes sto třicet významných krajinných prvků, tři přírodní rezervace a čtyři přírodní památky. Patří k nim dvě části Chráněné krajinné oblasti Poodří přímo na území města - Polanecký les a Polanecká niva. Atraktivními rezervacemi jsou také Rezavka a Turkov s lužními lesy, okolí rybníku Štěpán nebo národní přírodní památka Landek s výchozy uhelných slojí na povrch. K přírodním raritám také patří bludné balvany ze švédské žuly z dob zalednění. Největší z nich se nachází přímo uprostřed Nové huti v Ostravě Kunčicích. Unikátem je zalesněná halda Ema s vrcholem ve výšce 315 m nad mořem. Přibližně 150 let starý odval uvnitř hoří, teplota hluboko v nitru dosahuje až 1 500 °C.

 

Ostrava je také důležitým ekonomickým centrem. Během posledních deseti let zde vzniklo mnoho nových pracovních míst v dosud nepříliš tradičních odvětvích, jakými jsou např. automobilový průmysl, IT technologie nebo outsourcingové služby. Na ostravských univerzitách a vysokých školách studuje přes 30 tisíc studentů. Vysoká škola báňská je podle žebříčků nejlepší univerzitou ve Střední Evropě a také Ostravská univerzita poskytuje vzdělání v celé řadě zajímavých oborů.

 

Ostrava nabízí celou řadu kulturního a společenského vyžití. Místní divadla patří k nejlepším scénám v zemi, Galerie výtvarných umění Ostrava a galerie Plato jsou respektovanými institucemi s vytříbenou dramaturgií výstav a hudební kluby hostí známé i začínající hudebníky a kapely různých žánrů. Přičteme-li k tomu celou řadu festivalů, prestižních sportovních událostí i turistických atrakcí je jasné, že v Ostravě nuda nehrozí.

Kontaktujte nás

Pro pohodlné prohlížení ve Vašem prohlížeci, CARWIZ web stránky používají cookies a podobné technologie. Pokračováním v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s používání cookies. Více informací »