Destinací

Praha pro zamilované

Romantická místa a zákoutí, procházky a zážitky - i to Praha nabízí.
CARWIZ pronájem vozidel - Praha

Večerní Pražský hrad a malebná ulice Nový Svět

Pražský hrad, bývalé sídlo českých králů a největší hradní komplex na světě, je dodnes jednou z nejvýznamnějších památek nejen Prahy i České republiky. Místo, které nabízí kouzelné výhledy, divy architektury a ve večerních hodinách množství uliček osvětlených lucernami. Pro romantickou procházku doporučujeme Svatovítskou katedrálu, Zlatou uličku a Staré zámecké schody. Světu utajená ulice Nový Svět, plná malebných domků a zákoutí, se nachází v údolí pod Loretou nedaleko Pražského hradu. Zastávku si můžete udělat ve stylovém Romantik hotelu U Raka a posedět u otevřeného krbu.

Malá Strana – vyhlídka z Petřína a romantická Kampa

Tato pražská část je přímo stvořená pro romantiku v každé roční době. Panorama Prahy, které se před vámi otevře u Strahovského kláštera, vám město ukáže z nového úhlu a navíc se vyhnete davům, které obklopují vyhlídku na Pražském hradě. Od Strahovského kláštera je to jen kousek na vrchol Petřína, patřící k nejvýše položeným místům Prahy. V parku Nebozízek, který vede z Petřína na Malou Stranu, se nachází socha Karla Hynka Máchy, známého českého básníka romantismu. Malostranský ostrov Kampa je zaručeně jedním z nejkouzelnějších míst Prahy. V jeho centrální části se rozprostírá park s výhledem na Smetanovo nábřeží s Karlovým mostem a Národním divadlem i nejstarší most přes říčku Čertovku, oddělující Kampu od pevniny. A právě na tomto můstku u Velkopřevorského mlýna zavěšují na znamení věčné lásky zamilované dvojice zámky, jejichž klíček poté hodí do vody.

Karlův most – sochy, které nosí štěstí a plní tajná přání

Z Kampy vede nejkratší cesta na Karlův most, nejstarší dochovaný pražský most, jehož kouzlo lze naplno ocenit v ranní mlze nebo nočním světle lamp. Vstoupíme-li ze směru od Malostranské mostecké věže a odpočítáme po levé straně osmou sochu, staneme před sv. Janem Nepomuckým. Dotknutí plaket na soše nosí štěstí, ale pokud toužíte splnit si tajné přání, pak popojděte několik kroků dál a na stejné straně naleznete černou mřížku s pěti hvězdami a reliéfem utonulého sv. Jana Nepomuckého. Prstem se dotkněte každé z nich a pak položte levou dlaň na kříž, na zábradlí pod mřížkou. To, co si v tu chvíli budete přát, se vám zaručeně splní. O čtyři sochy dále stojí na levé straně mostu sv. Anna, která je patronkou těhotných žen, přímluvkyní za šťastný sňatek a manželství. 

Valentýnská pouť na Vyšehradě

Vyšehrad, historické opevnění na skále, které bylo celé 11. století sídlem českých králů, je opředeno dějinami a legendami. I na začátku 21. století si uchovává magickou atmosféru a nádech tajemství. Návštěvníky zaujmou krásná panoramata staré Prahy, původní hradby obklopující celý Vyšehrad i klidná zákoutí parků. Ve středu se nachází kostel sv. Petra a Pavla, jehož silueta dvou věží patří neodmyslitelně k symbolům Prahy. Ve zdejším depozitáři jsou uloženy ostatky sv. Valentýna (jedná se o lopatku umístěnou ve vzácném, zlatem zdobeném relikviáři), které měl do Prahy přivézt sám Karel IV z Itálie. V období kolem 14. 2. se v kostele koná Valentýnská pouť, spojená s výstavou tohoto vzácného relikviáře.

Skrýt se před davy v pražských zahradách a parcích

Pražské historické zahrady a parky představují poklad, kterými se rušné hlavní město může pyšnit. Jejich celkový počet přesahuje dvě stovky a počátek jejich zakládání spadá až do středověku. Mezi ty neznámější patří Stromovka, Ladronka, Riegrovy sady nebo Letná, ze které je nádherný výhled na město od Hanavského pavilonu. Za pozornost jistě stojí Havlíčkovy sady, park anglického typu, ve kterém se můžete zastavit v zrekonstruované vinárně Viniční altán, kavárně Pavilón Grébovka, zahrát si v dobové kuželně kuželky a žasnout nad půvabností nedaleké grotty (umělá jeskyně v renesančních zahradách). 

Jedinečné zážitky

Na Staroměstském náměstí se můžete rozhodnout pro pohádkovou projížďku v kočáře, taženém koňským dvouspřežím, nebo veteránem - kabrioletem z období první republiky. Pokud se chcete uchýlit stranou rušných ulic, vyměňte je za klidnou hladinu řeky Vltavy. Doporučujeme pražské lodní společnosti , které pořádají okružní vyhlídkové plavby s večeří, speciální valentýnské plavby nebo plavby po pražských Benátkách. A pokud se cítíte nejlépe s hlavou v oblacích, pak byste měli popřemýšlet nad vyhlídkovým letem. Nad centrem Prahy provozuje lety několik společností.

Všechny věže Prahy aneb mít Prahu jako na dlani

Abyste měli Prahu jako na dlani, není třeba nutně volit vyhlídkový let, stačí navštívit některou z nespočtu pražských věží. Žižkovská věž neboli Tower Park Praha měřící 216 m je nejen nejvyšší věží v Praze, ale také nejvyšší stavbou a vyhlídkovou plošinou v České republice. V jejím interiéru se nachází unikátní 360° vyhlídka s tematicky řešenými kabinami včetně interaktivní části, restaurace, café, bar a luxusní apartmá. Několik restaurací, kaváren a dokonce i whiskey koutek skrývá Jindřišská věž na Starém Městě. Samotné srdce města, Staroměstské náměstí, se pod Vámi rozprostře z vyhlídky Staroměstské radnice, pod kterou můžete navštívit také původní románsko-gotické podzemí z 13. století. Okouzlující výhled na město, ze svahů Pražského hradu, ve spojení s tím nejlepším gastronomickým zážitkem, to jsou restaurace Terasa U Zlaté studně a Villa Richter.

Pro pohodlné prohlížení ve Vašem prohlížeci, CARWIZ web stránky používají cookies a podobné technologie. Pokračováním v prohlížení těchto stránek, souhlasíte s používání cookies. Více informací »